زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

آیا می دانستید ویروسی به نام HPV امروزه بسیاری از مردم را مخصوصا جوانان را درگیر خود کرده است ؟

آیا از علائم آن باخبر هستید ؟

آیا می دانید چطور می توان این بیماری را درمان کرد ؟؟؟

 در ادامه این مطلب در رابطه با زگیل تناسلی برای شما اطلاعاتی را آماده کرده ایم .

زگیل تناسلی به نام ویروس HPV در بین مردم شناخته شده است . رایج ترین روش انتقال آن به وسیله تماس جنسی آلوده از طرف مقابل می باشد . نکته بسیار مهمی که وجود دارد و باید به آن بسیار توجه داشت این است که این زگیل بسیار آلوده کننده می باشد و توسط یک رابطه جنسی آلوده صد در صد طرف مقابل (فرد سالم ) مبتلا می شود و هنگامی که وارد بدن می شود دوام و ماندگاری دارد . زمانی که ویروس با تماس جنسی انتقال می یابد این موضوع ممکن است که بدوه هیچ نشانه و علامتی باشد ولی اگرچه دارای نشانه ای باشد به صورت خال های گوشتی خود را نشان می دهد . به همین دلیل هر نوع  خال گوشتی که در ناحیه تناسلی خود مشاهده کردید در اسرع وقت بایستی به پزشک مراجعه کنید . زگیل تناسلی ویروسی می باشد که به دو نوع خوش خیم و بد خیم تقسیم می شود . نوع خوش خیم آن موجب می شود در ناحیه تناسلی زگیل ایجاد شود . نوع بدخیم آن سبب سرطان دهانه رحم و در آقایان سرطان آلت و سرطان معقد می شود .

تشخیص

به وسیله پاپ اسمیر می توان زگیل تناسلی هم از نوع خوش خیم و هم بدخیم را تشخیص داد . در دختران باکره هم می توان با چوب پنبه از ترشحات واژن هم می توان این تست را جهت تشخیص زگیل تناسلی انجام داد . آقایان هم می توانند با مراجعه به اورولوژیست و انجام معاینات پزشکی این بیماری را تشخیص دهند .

پیشگیری

اگر بخواهیم از این بیماری پیشگیری کنیم می توانیم به وسیله واکسن این کار را انجام دهیم .

جلوگیری

برخی از افراد این سوال برایشان پیش می آید که چطور می توانیم از مبتلا شدن جلوگیری کنیم ؟ در این جا باید گفت حتی اگر فرد از کاندوم استفاده کند باز هم فرد مبتلا می شود . پس بهترین درمان این می باشد که از برقراری روابط مشکوک خودداری کنیم .

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

درمان

روش های گوناگون درمان شامل مواردی چون استفاده از داروهای شیمیایی سوزاننده – لیزر می باشد اما چون این روش ها موجب بخار زگیل می شود امکان دارد قسمت های دیگر بدن هم دچار زگیل شوند پس به همین دلیل نمی توان از این روش ها استفاده کرد . بهترین روش درمان این می باشد که فریز را انجام دهیم و از واکسن های زگیل تناسلی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *