زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

یکی از دغدغه هایی مادران باردار انتخاب روش زایمان می باشد . اصولا زایمان طبیعی یک از روش های زایمان بسیار مناسب می باشد به دلیل فوایدی که هم برای مادر و هم برای جنین دارد . بنابراین قطعا برای تولد نوزاد زایمان طبیعی بهتر می باشد . شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که مزیت های زایمان طبیعی اطلاع کمی داشته باشند به همین علت در این مقاله در رابطه با زایمان طبیعی و مزیت های آن صحبت شده است .

زایمان طبیعی به تنهایی روش بسیار حساسی می باشد و بایستی با دقت و مهارت بسیاری انجام شود .برخی زا افراد از زایمان طبیعی به دلیل درد آن هراس دارند و از آن فراری هستند .  دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان طبیعی را با متدها و تکنیک های خاصی انجام می دهد به شکلی که مادر درد بسیار کمی را احساس کند .

در زایمان طبیعی در حقیقت بچه از کانال زایمان که عبور می کند باعث می شود ریه های بچه از مایعی که داخل ریه قرار دارد خالی شود و آن فشار و دردهای زایمانی که با انقباضات به سینه بچه فشار وارد می کند سبب می شود بچه ای که از مادر متولد می شود نفس کشیدن آن و اولین تنفس آن بهترین نفس باشد .  طی تحقیقاتی که انجام شده است ثابت شده است که بچه هایی که بازایمان طبیعی به دنیا آمده اند از لحاظ تنفسی و از حالت سلامتی نسبت به بچه های دیگر در وضعیت بهتری قرار دارند .

زایمان-طبیعی

زایمان-طبیعی

مادر در هنگام زایمان هوشیار می باشد و می تواند در این عمل دخیل باشد و این احساس که من می توانم و توانمندی یک امر طبیعی را دارم برای مادر یک احساس بسیار مطلوب ایجاد می کند .

یکی دیگر از فوایدی که که زایمان طبیعی دارد این است که ارتباط بین مادر و بچه بسیار سریع تر و بسیار بهتر رخ می دهد بخاطر این که مادر هوشیار است و در همان لجظه های اول  شاهد به دنیا آمدن بچه خود است و می تواند او را بغل گیرد و لمس کند و نوازش کند و در نتیجه این ارتباط بسیار سریع شکل می گیرد .

مادر بعد از زایمان خیلی سریع به وضعیت قبل برمی گردد مخصوصا ورزش هایی که مخصوص آن دوران می باشد را انجام دهد ، زود مادر می تواند فعالیت های عادی خود را آغاز کند و بنابراین مادر خیلی سریع تر بهبود پیدا می کند . از آنجایی که در زایمان طبیعی مقادیر خون که مادر از دست می دهد بسیار کم است در نتیجه مادر خیلی زود بهبود پیدا می کند و بدن وی سریع تر بازسازی می شود وشرایط بهتری را برای مادر ایجاد کند .

در نهایت توصیه می شود حتما در کلاس های آمادگی زایمان شرکت کنید این کلاس ها موجب می شود با آگاهی کامل روش زایمان خود را انتخاب کنید و دیگر هراس و یا استرسی در رابطه با زایمان و روش آن هراسی نداشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *